Zažijte volnost a pohodlí, které vám dopřeje sportovní podprsenka. Využijete ji na veškeré letní i zimní sporty, od cyklistiky po lyžování. Poskytuje dostatečnou podporu, zajišťuje odvádění potu, rychle schne a nikde netlačí. Nebudete ji chtít sundat – nevadí, sportovní podprsenky jsou univerzální a vynosíte je i ve chvílích, kdy zrovna nepodáváte sportovní výkony.
Dosáhněte maximálního pohodlí při zimních sportech a radovánkách a pořiďte si také termo triko.
Termoprádlo tvoří první vrstvu oblečení při outdoorových aktivitách, která vás v létě ochladí a v zimě zahřeje. Musí se ale používat správně. Termoprádlo vám musí perfektně padnout. Při výběru se zaměřte také na materiál. Zjistěte, které funkční prádlo pro vás bude nejvhodnější.
Zvolte takové termoprádlo, ve kterém se budete cítit příjemně. Aby splnilo svůj účel, musí vám padnout přímo na tělo, obepínat ho, ale pozor, aby vás nikde neškrtilo a neomezovalo v pohybu.
Materiál termoprádla vyberte ideálně podle toho, na jakou aktivitu a v jakém období se ho chystáte používat.
Syntetické funkční prádlo – setkáte se s polyesterem (PEZ) nebo polypropylenem (POP). Polypropylen jen tak nenasáknou vodou a má skvělé termoizolační vlastnosti, chladné měsíce tak pro něj nepředstavují překážku.
Funkční prádlo z přírodních materiálů – nejvhodnější je vlna (nejlépe merino) a bambusové vlákno. Materiály jsou antibakteriální a nezapáchají ani při delším nošení. Vlna navíc hřeje, i když je vlhká, a je vhodná na léto i zimu.
Nepodceňte ani výběr spodního prádla. Bavlněné kousky budou hromadit vlhkost a pak vám ani funkční termoprádlo nepomůže. Volte proto sportovní podprsenku i kalhotky/trenýrky.
Termoprádlo je součástí systému vrstvení, proto i další oblečení musí plnit svou funkci. Na termoprádlo oblékněte rolák nebo mikinu, která bude odvádět vlhkost. Třetí vrstva v podobě bundy a kalhot vás pak ochrání před větrem a deštěm či sněhem.