Jak vybrat cyklistické tretry

  

Jak vybrat ty správné cyklistické tretry? Rozhodně nejdůležitějším faktorem je stejně jako u běžné obuvi velikost. Co se ale cyklistických treter týče, měla by tam určitě býti větší rezerva a tretry by vás určitě v žádném případě neměli tlačit.

 

 

 

 

MTB NEBO SILNICE, JAK VYBRAT?

 

Dalším důležitým faktorem je definovat si, na jaké využití dané tretry chcete používat. Samozřejmě i zde existuje více variant. Mezi tři základní patří tretry MTB, SILNIČNÍ a ZIMNÍ TRETRY. Pokud se tedy chystáte vyrazit na cyklostezky a do okolí místních lesů a polí, určitě vám bude nejlépe vyhovovat varianta MTB, kterou lze dokonce pořídit i v turistickém stylu. Spočívá to v tom, že bota je více přizpůsobena na pohodlí uživatele a dá se v ní chodit i poměrně příjemně i mimo sedlo vašeho kola.  Pokročilejší a vášnivější jezdci, kteří již mají něco za sebou, pak určitě ocení vyloženě model MTB treter, s většinou kovovými hroty a členitou podrážkou, která vás podrží v terénu v případě nutnosti slézt z kola. Také je taková tretra velice tuhá a odolná oproti nárazu, takže dokonale ochrání vaši nohu. Další možností je tretra silniční, a jak již samotný název napovídá tak je určena výhradně pro silniční cyklistu. Takovéto tretry jsou zpravidla tužší a daleko více fixují vaši nohu, pro dokonalý přenos síly do pedálů.

 

 

 

 

RŮZNÉ SYSTÉMY ZAPÍNÁNÍ, JAKÝ SI ZVOLIT?

 

Dnes asi již nejrozšířenějším systémem zapínání jsou tzv. BOA kolečka, kterými disponují převážně tretry od střední třídy a výše. Cenová relace 2000,- - 10000,- Kč. U levnějších modelů se stále můžeme setkat s klasickým zapínáním na suché zipy či přezkovou ráčnou. Nejlevnější modely pak mohou disponovat jen obyčejnými tkaničkami.

 

 

 

 

 

 

 


KOMPATIBILITA S SPD SYSTÉMY

 

V neposlední řadě je důležité si při koupi nových treter ověřit, zda budou kompatibilní s vašimi pedály, respektive kufry, chcete-li zámky. MTB tretry standartně disponují systémem dvou děrového uchycení, ty silniční pak třemi děrami. Takovéto kufry, zámky pedálů jsou vždy jejich součástí, nikoli součástí treter. Nesmíme zapomenout také na správné oblečení na kolo, které si můžete prohlédnou u nás na prodejně nebo na našem e-shopu. Pokud si však ani po přečtení tohoto článku nejste stoprocentně jistí výběrem nových treter, neváhejte nás kontaktovat na čísle (+420) 733 610 240 či navštívit na naši kamenné prodejně NEVIX CYKLOSPORT KADAŇ, kde vám s výběrem milé rádi pomůžeme.

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies