Jaké si zvolit pedály na horské kolo

  

 

Pedály rozdělujeme do tří základních skupin – Klasické (plastové, kovové), Platformy (plastové. Kovové) a nášlapné SPD (kovové).

 

 

 

 

KLASICKÉ PEDÁLY

 

 

Co se klasických pedálů týče, můžeme je většinou najít na základních bicyklech již v cykloshopu. Plastové pedály jsou sice lehčí, ale za to méně odolnější vůči poškození a velice často praskají. Na druhou stranu je jejich výhodou, že případný náraz holení do pedálu apod., není tak bolestivý. Nicméně já osobně bych se z vlastních zkušeností spíše přikláněl k pedálům kovovým, vzhledem k jejich životnosti a uživatelskému pohodlí.

 

 

 

 

PLATFORMY

 

 

Jedná se prakticky o druh klasických pedálů. Rozdíl mezi klasickými pedály a platformami je ve větší šířce základny. Platformy disponují na své ploše tzv. piny (kovové hroty), které přispívají k mnohem lepšímu přilnutí vaší obuvi k samotnému pedálu. Zabraňují tak případnému sklouznutí nohy apod. Tyto pedály se hojně využívají mezi bikery v odvětví Enduro či Freeride apod.

 

 

 

 

 

 

 

 

NÁŠLAPNÉ PEDÁLY SPD

 

 

Tyto pedály můžeme najít zejména na kolech těch zkušenějších bikerů, ale není výjimkou, že je uvidíte třeba i na dětském kole.  Pedály jsou v podstatě tvořeny jakousi klecí, do které automaticky patří zámek, ten je umístěn na tretře a říká se mu lidově kufr. Obrovská výhoda těchto pedálů je ta, že díky dokonalé fixaci vaší tretry s pedálem, dosáhnete maximálního přenosu síly do vašeho výkonu. Zpočátku může býti jedinou nevýhodou lehká složitost při nacvakávání a vycvakávání, ale je to jen o zvyku a kdokoli tento systém vyzkoušel tak už nechtěl jinak. Nášlapné pedály dnes můžeme vidět zejména na kolech závodníků, ale i mezi ostatními příznivci cyklistiky.

 

 

 

 

 

 

RADA NA ZÁVĚR

 

 

Pokud stojíte o maximalizování vašeho prožitku z jízdy a zároveň máte rádi komfort, určitě by pro vás právě nášlapné pedály SPD byly to pravé. Z vlastní zkušenosti mohu tuto variantu jen doporučit. Každopádně pokud by jste i po přečtení tohoto článku potřebovali poradit, neváhejte se nám ozvat ne telefon (+420) 725 386 791, nebo přijďte do naší kamenné prodejny NEVIX CYKLOSPORT KADAŇ.

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies