Jak začít s cyklistikou

  

V tomto tématu se blíže podíváme na to, jak a proč začít s cyklistikou.

 

 

S cyklistikou je ideální začít již v ranném věku, nicméně je to nádherný a pestrý sport na který není vlastně nikdy pozdě.  Pokud mátě děti v nízkém věku, tak je hlavní aby se pro ně cyklistika stala zábavou a hrou. Ideální je tak vyzkoušet například BMX kola, vzít dítě do bikeparku či skateparku na různé překážky či tratě.

 

 

 

 

 

 

Ve fázi dospívání až dospělosti si stejně každý sám zvolí jak a čemu se bude s radostí věnovat. A jelikož se bavíme právě o cyklistice, tak i zde je možností hned několik. Mezi nejrozšířenější oblast cyklistiky nejspíše patří MTB, odvětví ve kterém se užívají horská kola, jak odpružená tak celoodpružená. To vše samozřejmě dle dispozic a požadavků jezdce. Mezi další velice rozšířenou disciplínu patří silniční kola, která se jak už samotný název vypovídá užívají výhradně na silničních komunikacích. 

 

 

Tímto se však konečně dostáváme k boomu dvacátých let 21. století a tím jsou kola typu Gravel. Právě díky kombinaci horského a silniční kola vzniknul v USA již výše zmiňovaný Gravel. Gravel je ideální způsob a cesta jak vyrazit na místa, na které by jste se třeba na silničním kole zřejmě vůbec nepodívali. Toto kolo vás neomezuje ani v jízdě po silnici, ani v terénu. Například není třeba vůbec problém vyrazit na obyčejnou silnici nižší třídy, která u nás běžně skýtá mnoho děr a nerovností. Ale poté se můžete bez většího rozmýšlení přesunout na první lesní cestu a užít si následné radovánky v terénu, které toto kolo také velice hravě zvládne.

 

 

K výše zmiňovanému Gravelu úzce patří i tzv. bikepacking. Jedná se vlastně o spojení jízdy na kole s cestováním, v podstatě kempováním. Bikepacking obsahuje hlavně nosiče a brašny, se kterými se můžete vydat na zajímavé dobrodružství. To může být klidně spojené i s přespáním v přírodě, do vaší brašny se tak s přehledem vejde například spacák, nejrůznější cyklo oblečení či energie na dlouhou výpravu.

 

 

 

 

 

 

Momentálně se firma Specialized jako jedna z mála specializuje právě na výrobu Gravelů, které nesou přívětivý název Diverge, neboli různorodý. Nadčasová kola s nadčasovým designem vás určitě nadchnou a dovezou přesně tam, kam vaše nohy právě zamíří. A následně si toto kolo můžete osadit nosičem od firmy Topeak, na který můžete posadit třeba tuto oblíbenou brašnu.

 

 

Cyklistika tedy jak vidíte skýtá nespočet možností jak s ní začít a jak si ji patřičně užít. Proto neváhejte a vyražte na kolo, a pokud náhodou žádné nemáte, tak je ten pravý čas navštívit naši prodejnu a my vám s výběrem ochotně a rádi pomůžeme.

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies