5 tipů, jak správně vybrat koloběžku?

  

Rádi byste si pořídili koloběžku, ale nevíte jakou vybrat? U výběru záleží, kde chcete s koloběžkou jezdit. V našem přehledu se dozvíte, na co se hodí určité druhy koloběžek a kde je nejlépe uplatníte.
Ať už se rádi jen projíždíte ve městě nebo máte raději něco víc adrenalinového, u nás na e-shopu máme skvělý výběr jak pro děti, tak pro dospělé. Od Freestyle koloběžek přes skládací, nafukovací až po elektrické.

  

 

Druhy koloběžek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Freestyle
Freestyle koloběžka je vhodná do města a skateparků. Koloběžka je určená na skákání a různé triky, všechny díly jsou udělané na pevno, aby koloběžka odolala tvrdým nárazům, tudíž jí nejde složit. Výběr koloběžky se liší podle stylu ježdění a výšky jezdce. Ideální výška koloběžky pro začátečníky je mezi pasem a pupíkem. Náhradní díly nemáme na e-shopu, ale můžete kontaktovat našeho specialistu na koloběžky, který je vykomunikuje s dodavatelem Gizmania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Skládací
Skládací koloběžka je vhodná do města díky malým PU kolečkám, je spíše určená na přepravu než na skákání. Hlavní výhodou je její skladnost a lehkost, díky tomu jí v pohodě složíte do auta či MHD. Velikost koloběžky by měla být mezi pasem a pupíkem pro pohodlnou jízdu bez hrbení. Řídítka u skládacích koloběžek bývají nastavitelný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

3. Nafukovací
Nafukovací koloběžky jsou vhodné na cyklostezky ale i do většího terénu. Koloběžka má přední kolo větší než zadní, tím se stává obratnější a lépe se ovládá. Nafukovací terénní koloběžka je určená spíše na traily nebo do lesa díky jejím velkým a širokým plášťům. Nafukovací silniční koloběžka se skvěle hodí do města nebo na cyklostezky. Na úzkých a hladkých pláštích koloběžka jede rychle a krásně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Elektrické
Elektrické koloběžky jsou ideální na cestu do práce, do školy i na výlety. Důležité je, si určit kam s koloběžkou budete nejčastěji jezdit. Elektro koloběžky do města mívají malá kolečka, nejčastěji výkon od 200w až 500w, který vyvine maximální rychlost jenom 25 km/h kvůli bezpečnosti ve městě. Mohou být i skládací což vám umožní lepší skladnost do auta nebo MHD. Terénní elektrická koloběžka se vyjímá svým velkým výkonem, velkou kapacitou baterky. Díky velkým nafukovacím kolečkům a hrubým plášťům, se koloběžka stává více obratnější v lesích na různých stezkách a bude lépe tlumit nárazy oproti městským kolečkům. Terénní elektrické koloběžky mají větší výkon abyste si lepe poradili s jakýmkoliv kopcem. Výkon od 800w do 2000w už spíše připomíná jízdními vlastnostmi malou motorku a bez problému vyvine rychlost 50 km/h.

 

 

 

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies