Servis lyží a snowboardů

 

V NEVIXU BROUSÍME NA NEJMODERNĚJŠÍCH STROJÍCH SOUČASNOSTI.

Od podzimu 2017 brousíme v Kadani lyže, snowboardy i běžecké lyže na nejmodernějších strojích české firmy TFA. Jsme schopni uspokojit i nejnáročnějšího zákazníka/závodníka s top servisem, závodní strukturou, tuningem hran i profi ručním voskováním. Na Chomutovsku jsme jediní, kdo brousí touto pokročilou technologií.

 

Vašim lyžím, snowboardu i běžeckým lyžím poskytneme tu nejlepší odbornou péči.

 

Snadné ovládání a bezpečnou jízdu vám umožní pouze perfektně připravené lyže nebo snowboard. Jedině tak budou přesně reagovat na každý váš pohyb, poskytnou vysokou jízdní stabilitu a dokonalou kluznost.

 

Pečujte o lyže pravidelně a na svahu se vám za to odmění. Dopřejte jim náš špičkový servis hran a skluznice několikrát za zimu, s ohledem na to, jak často a za jakých sněhových podmínek lyžujete.

 

Servis provádíme na nejmodernějších strojích TFA, které zaručují dokonalou a zároveň šetrnou přípravu hran a skluznice, na rozdíl od tzv. automatů, není odbrus hran a skluznice tak veliký, a je možnost lyže nabrousit vícekrát. Před vložením lyže do stroje vyhodnotí zkušený a vyškolený mechanik tvrdost lyže, poškození, stav hran a podle toho přizpůsobí tlak a sílu broušení. Tohle automatický stroj neumí a většinou odbrousí více než je nutné. Jedinou výhodou automatů je rychlost a nenáročnost na obsluhu ,což je sice výhodou pro mechanika, ale ne pro lyži zákazníka.

 

 

Před servisem                                                                                                                                    Po servisu

Servisujeme na těchto strojích:

 

TFA SHARK 340 Digital

 

Komfortní servisní trojkombinace pro lyže a snowboardy na jednom stroji, který zajišťuje:

  • Broušení ploch skluznic všech typů lyží a snowboardů na brusném pásu šířky 350 mm s řízenými otáčkami 250 – 1200 ot/min, s ručním nebo řízeným posuvem 5-25 m/min.
  • Broušení ploch skluznic všech typů lyží a snowboardů na brusném kameni šířky 340 mm s řízenými otáčkami 250 - 1500 ot/min, s řízeným posuvem 5 – 25 m/min, s možností vytváření přednastavených nebo vlastních struktur.
  • Úhlování bočních hran s ručním posuvem v rozsahu 85 – 90 st. při volitelných otáčkách 1000 – 2000 ot/min s volitelnou přítlačnou silou

 

 

Lapovací stroj na hrany Finisher- diamantový brus.

Dokonale hladká a vyleštěná hrana

 

Tento stroj nám umožňuje dokonale doladit spodní i boční hranu, ve vámi požadovaném úhlu.

 

Broušení bočních hran lyží a snowboardů po 0,5 st. od 85 - 90 st.

 

Broušení spodních hran lyží a snowboardů po 0,2 st. od 0 - 2 st.

Waxpo Digital - Voskovací, kartáčovací a leštící stroj

Voskovačku máme s nejmodernější technologií - digitálním hlídáním teploty vosku, tím je docíleno, že vosk nadměrnou teplotou neztrácí účinné látky, jako např. fluor.

 

Tento stroj nám umožňuje kvalitně napustit skluznici horkým kvalitním voskem a dokonale vykartáčovat vaše lyže nebo snowboard.

 

JAK VYPADÁ DOKONALE PŘIPRAVENÁ LYŽE?

Pro skluznici si můžete vybrat z velkého množství struktur. To ocení především zkušení lyžaři. Tyto struktury byly vyvinuty na základně zkušeností pro konkrétní sněhové podmínky. Např. hrubá struktura na vlhký a měkčí sníh, jemná na tvrdší sníh. Různé hrubosti struktur ocení především běžkaři, u sjezdových lyží najíždíme převážně univerzální struktury.

 

Hrany lyže nebo snowboardu připravujeme technologií broušení diamantovými kotouči. Výsledkem jsou nejostřejší hrany s prodlouženou životností, díky menšímu úbytku materiálu hrany, a naprosto přesná geometrie a hladkost hrany s možností volby velikosti úhlů v rozsahu 0,5–2° na spodní a 89,5–85° na boční straně hrany.

 

Nabízíme i tzv. „tuning spodní hrany“, což je variabilní možnost podbrusu a přeleštění hrany dle individuálního požadavku. Tunning spodní hrany je účinný doplněk servisu k technologii struktur, které dokonale vyleští spodní hranu a dosáhnou tak opticky dokonalé spodní hrany s odklonem 0,2-2° oproti úhlu na spodní hraně.

 

Aby byl výsledný efekt dokonalý, je potřeba dostat kluzný vosk hluboko do připravené skluznice. Proto nabízíme možnost využít „NEJEFEKTIVNĚJŠÍHO VOSKOVÁNÍ“ Rovnoměrně rozprostřený horký vosk se díky válci namáčeným ve voskové lázni vsakuje hluboko do skluznice. Teplota je hlídána digitálně, jen tímto způsobem nedochází k degradaci vosku nadměrným zahříváním.

 

 

KDY SERVISOVAT LYŽE

  • Při postavení sjezdové lyže na hranu na tvrdší nebo zledovatělé sjezdovce Vám lyže podkluzují a ztrácíte nad nimi kontrolu.
  • Při jízdě na mírném svahu vám lyže zadrhávají, kamarádi Vám ujíždějí, na skluznici se Vám lepí sníh a od hran začíná vysychat (blednout). Skluznice je poškrábaná, objevují se na ní chloupky od hran začíná vysychat (blednout) a celkově vás lyže, nebo snowboard neposlouchají jako dříve.
  • Optimálně by sjezdové lyže i snowboard měly projít servisní údržbou vždy před zimní sezónou, po týdnu lyžování a na konci zimní sezóny před uložením na léto, vázání u sjezdových lyží je třeba seřídit jednou za rok na začátku sezóny.

 

SJEZDOVÉ BOTY - OPRAVY A ÚPRAVY

Jako jeden z mála ski servisů v ČR nabízíme možnost tvarování vnitřních lyžařských botiček.

 

 


Na platbu za servis nepřijímáme platební karty.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies