Povinná přilba na kolo

 

 

V dnešním tématu se podíváme na povinnost nošení cyklistické přilby.

 

 

Nutnost nošení přilby na kolo je v případě, že dítě nedovršilo věku 18 let. Ze zákona totiž mají děti do věku 18 let povinnost helmu nosit. Nicméně si myslím, respektive zastávám názor, že přilba by měla být povinná úplně pro každého. Jelikož pohyb na kole, na veškerých pozemních komunikacích může být a je v případě silničního provozu nebezpečný.

 

 

Každou jízdou se totiž vystavujeme nebezpečí pádu, vlastním zaviněním, ale i cizím. Také se vystavujeme nebezpečí střetu například s vozidlem, či jiným cyklistou na jak už to na jaře bývá – přeplněné cyklostezce.

 

 

 

 

Z toho důvodu bych se určitě nerozmýšlel a pořídil tak přilbu sobě, ale případně i své ratolesti.

 

 

Přilby rozdělujeme na dětské, MTB, Silniční, nebo Downhillové.

 

 

Ty lepší přilby dnes disponují nejrůznějšími technologiemi, které zabraňují větším poškozením hlavy či dokonce mozku. Jednou z takových technologií je tzv MIPS. Touto technologií disponují z naší nabídky například přilby Specialized, které patří mezi špičku na světovém trhu. Některé přilby značky Specialized také disponují technologií ANGI CRASH SENSOR, která v případě pádu započte odpočet a vyšle volání o pomoc. V případě, že jste v pořádku tak odpočet jednoduchým stiskem zrušíte. Další technologie, která konkuruje právě MIPSU, je tzv Koroyd. Tuto technologii naopak využívá ve svých přilbách firma Endura, která tak poukazuje i na jinou možnost ochrany. Nicméně obě výše zmíněné technologie můžeme najít výhradně u dražších modelů.

 

 

Závěrem bych chtěl tedy všem říci, že přilba na kolo je základ výbavy každého cyklisty, měl by být! A i pokud vyrážíte vy, nebo vaše dítě třeba jen do obchodu pro „rohlíky“, vezměte si prosím přilbu. Může vám to zachránit život, nebo třeba ušetřit od zbytku života na vozíku.

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies