Jízdní kola Scott

SCOTT logoKola vhodná pro milovníky těžšího terénu, ale také s uplatněním na silnici a do města.

Společnost Scott působí na motokrosovém trhu již od roku 1970, kdy jako historicky první přišla na trh s brýlemi na motokros. Tato americká firma však začínala původně jen s lyžařskými doplňky, a po 12 letech rozšířila svou působnost právě do oblasti kol. V současné době je Scott jedna z nejžádanějších a nejznámějších firem vyrábějící kola. Cyklisté tuto značku preferují zejména pro výbornou kvalitu a přijatelnou cenu.
Firma Scott je považována za průkopníka, a to hned v několika směrech. Svými revolučními vynálezy a inovacemi přispěla k velkému rozvoji cyklistiky. V roce 1986 představila své první horské kolo a tři roky na to, tedy 1989, představila první aerodynamická řídítka, která ve stejném roce vyhrála s Gregem Lemondem Tour de France. Společnost Scott i po těch několika letech stále přináší nové a výjimečné produkty, které vždy zatřesou světem cyklistiky.

Horská kola Scott

Scott vyrábí jízdní kola pro ženy, muže i děti. Horská kola Scott jsou vhodná pro všechny milovníky těžšího terénu, uplatnění najdou ale také na silnici a ve městě. Byla by však škoda je využít v terénu, neboť jejich pevná a odolná konstrukce je na to jako dělaná. Horská kola lze vybírat ze dvou základních modelů, a to horská kola pevná a celoodpružená. Pevná horská kola Scott jsou klasická kola s pevným rámem a předtím odpruženou vidlicí, zatímco celoodpružená horská kola Scott jsou vybavena předním i zadním odpružením pro pohodlnou jízdu i v těch nejdrsnějších terénech.
Scott oba tyto typy kol nabízí v několika modelových řadách. V případě pevných kol jde o modely:

 • Scott Aspect,
 • Scott Contessa,
 • Scott Contessa Scale,
 • Scott Scale,
 • Scott Voltage.

Z celoodpružených kol Scott nabízíme modely

 • Scott Contessa Spark,
 • Scott Genius,
 • Scott Spark.

Horská kola jsou k dostání s průměrem kol 26, 27.5 a 29 palců. Kola 26" jsou vhodná pro jezdce menšího vzrůstu, oproti tomu kola 29" jsou doporučována vyšším jedincům.

Silniční kola Scott

Společnost Scott kromě horských kol vyrábí také dámská a pánská silniční kola určená pro jízdu na vozovce, silnicích a hladkých cestách. Nejčastěji se používají pro závodění a sportovní jízdu, jsou tedy opravdu velmi lehká. Ultralehký rám, kvalitní vidlice i plášť jsou samozřejmostí každého modelu. Silniční kola Scott mají průměr kol 700c.
Mezi modelové řady silniček patří

 • Scott Addict
 • Scott Constessa Speedster,
 • Scott CR1,
 • Scott Foil,
 • Scott CX Comp,
 • Scott Solace,
 • Scott Speedster.

Prohlédněte si nabídku silničních kol

Treková a krosová kola Scott

Jízdu na cestě i v terénu zvládnou na jedničku krosová, trekingová kola Scott. Crosová kola mají odpruženou přední vidlici, větší kola a užší rám. Díky kvalitní a robustnější konstrukci umožňují pokořit i vyšší kopce, ale poradí si i s hladkou vozovkou. Dalo by se tedy říci, že tato kola jsou univerzálně použitelná a každý je využije. Krosová a trekingová kola Scott mají průměr kol 28" nebo 700c. Společnost Scott vyrábí tento typ kol pod modelovou řadou Sportster.

   

Prohlédněte si nabídku trekingových kol


Městská kola Scott

Jízdní kola Scott Metrix jsou dělaná pro rekreační jízdu na vozovce, jsou lehká, rychlá a pro jízdu po městě jako stvořená. Jsou rovněž vhodná pro děti, muže a ženy všech věkových kategorií. Pro kola této řady je typický průměr kol 700c, pevná vidlice, lehký hliníkový rám a rovná řídítka. Jízda na kole je jeden z nejzdravějších způsobu cestování a městská kola Scott umožňují pohodlně jezdit dětem i starším lidem. K těmto kolům lze také dokoupit oblíbený košík.

Prohlédněte si nabídku městských kol

Street a freeride kola

Firma Scott myslí také na mladší, adrenalinem nabité ročníky, které rády sjíždějí kopce nebo řádí v BMX parku. Modelová řada kol Scott Voltage a Volt-X je vhodná pro jízdu na rampách, ve skateparcích a pro sjíždění kopců a drsných terénů. DH a freeride kola Scott mají odolný rám, odpruženou přední, případně i zadní vidlici, bytelnou konstrukci a kvalitní pláště, které odolají všem překážkám. Průměry kol u street kol a DH kol jsou 20" nebo 26".
Scott Voltage FR 20 2014

Prohlédněte si nabídku street kol

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies