Jak správně seřídit lyže

Jak správně seřídit lyže

 

Myslíte si, že správné nastavení vázání je hračka? Přesto, že se k nastavení využívá jenom hmotnost, zdatnost a délka podrážky v mm (údaj, který se nachází na vnitřní nebo vnější straně patky), občas se i zkušený lyžař přesvědčí o tom, že to až tak jednoduché není. Nedoporučujeme si seřizovat lyže doma, protože to nikdy nebude seřízené na 100% a u starších lyží nemusí odpovídat hodnoty předpětí vázání. Raději je svěřte do rukou Vencovi Januškovi našemu odbornému profesionálovi, který je odzkouší na seřizovacím stroji, od kterého dostanete i potvrzení o seřízení svých lyží.

 

 

 

 

Většina ski servisů, a to jak českých, tak zahraničních, využívá pro stanovení hodnot pro přesné seřízení vázání lyží tzv. tabulku DNI, která pracuje s výše uvedenými hodnotami.

 

 

 

 

• Do 10 let - kód - 1
• Nad 50 let - kód - 1
• Začátečník - přesně
• Pokročilý - kód + 1
• Expert - kód + 2

 

 

Jak nastavit vázání?

 

Určete kód lyžaře: určuje se podle výšky a tělesné hmotnosti (A-M). V případě, že se kódy liší (jiný pro hmotnost a jiný pro výšku), volíme nižší hodnotu.

Korekce kódu lyžaře: rozděluje se dle věku a lyžařské zdatnosti.

Určete vypínací sílu: podle předchozích dvou bodů vyhledáme sloupec, který odpovídá délce podrážky lyžařské boty. V průsečíku příslušného řádku a sloupce najdeme správný stupeň nastavení vázání.

 

Příklad:

Dospělý lyžař, který měří 175 cm a váží 92 kg, má podrážku 321 mm, 57 let a je dobrý lyžař (typ 3).

Určete kód lyžaře: dle výšky kód K, dle hmotnosti kód L → nižší hodnota je kód K

Korekce kódu lyžaře: typ 3 → o dva řádky níž (kód M), ale věk nad 50, takže o jeden řádek výš (kód L)

Určete vypínací sílu: lyžařská bota 321 mm, tzn. sloupec 5

Stupeň nastavení: průsečík řádku s kódem L a sloupečku 5 → Z=6

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies