Vyzkoušeli jsem za Vás... dámské kraťasy Endura Pro SL

Netradiční střih a inovativní vložka jsou nejzajímavějšími prvky dámských cyklistických šortek Endura Pro SL. Odskočit si během vyjížďky je díky Enduře o něco snazší.

 

Kraťasy Pro SL jsou vrcholem nabídky dámských kalhot od Endury. A tomu odpovídají použité technologie a materiály. Nohavice jsou ušity z italské Lycry a disponují technologií coldblack, díky které černý materiál méně přitahuje sluneční paprsky a snižuje teplotu na povrchu. Ve vedru se vám díky tomu neuvaří nohy a to se hodí. Navíc materiál odpovídá ochrannému faktoru UPF50.

 

 

 

Mezi silné stránky patří elegantní a nenápadný vzhled kraťas.

 

 

 

Materiál coldblack nepřitahuje tolik slunečních paprsků jako obyčejné černé oblečení.

 

 

Ale asi nejzajímavější je střih. Návrháři mysleli na pohodlí ve všech směrech. Šle a zadní strana kalhot jsou střiženy tak, aby bylo možné pouze stáhnout kraťasy a snadno si odskočit a není nutné sundávat si dres a stahovat šle. Endura nepoužila zipy, či jiný způsob zapínání. Funguje to velmi dobře, kraťasy jde snadno stáhnout, navíc nikde netlačí žádné zapínání a nemusela jsem se obávat nečekaného rozepnutí.

 

Celkový střih nohavic je příjemný a ergonomický, nohavice jsou bez zakončení, nesřezávají se do nohou. Jsou to opravdu velmi dobře zpracované kraťasy. Hodně nezvyklá je horní část a nejspíš ne každému bude vyhovovat. Šle se na zádech kříží a záda jsou odhalena, to v létě není žádný problém, na kraťasy stejně patří ještě dres. A vlastně to není problém ani na podzim a v zimě, porotě pod dres lze obléci několik dalších vrstev. Jenže celou přední část kryje jemný materiál. Tvoří tak jakési tričko. Materiál je na těle příjemný, jenže je trochu zvláštní, že hrudník a břicho jsou celé kryté a záda ne.

 

 

Netradiční střih je pohodlný. Šle jsou vyrobeny ze silného a pružného materiálu.

 

 

Kraťasy jde díky střihu snadno stáhnout, aniž by bylo nutné sundat dres. Přesto dobře drží na těle a nejsou volné.

 

 

Funkční a výjimečná vložka

Netradiční je také vložka. Endura na vývoji spolupracovala s Philem Burtem, bývalým hlavním fyzioterapeutem britské reprezentace. Vývoj vložky zahrnoval diskuse s velkým počtem testujících žen, důkladné zkoušení více než 250 různých vložek, aby se zjistilo, co je pro cyklistky opravdu pohodlné.

 

Vložka je vyrobena z lékařského silikonového elastomeru, který se obvykle používá na protézy. Elastomer byl přidán do vložek Endura s kontinuálním variabilním profilem (CVP). Elastomer lépe rozkládá tlak, zatímco pěnová vložka odvádí pot a pomáhá s prodyšností.

 

 

Vložka je v přední části zkrácená, jak je u dámských cyklistických kalhot zvykem.

 

 

Výzkum zjistil, že ženské boky mají tendenci se mírně otáčet dopředu, čímž se váha přenáší na zranitelné měkké tkáně v přední části, a proto sem bylo přidáno více silikonového elastomeru.

 

Při prvním vyzkoušení jsem si okamžitě všimla, jak pevná a tuhá vložka je. Při chůzi a stání je docela nepohodlná, trochu nepoddajná. Elastomer je pevný, ale na kole je pocit z kalhot mnohem přirozenější. Vložka je najednou mimořádně pohodlná, netlačí, je příjemná na povrchu a účinná. Rozkládá tlak, podepírá sedací kosti a zároveň chrání měkké tkáně i při dlouhých vyjížďkách. Funguje to skvěle.

 

Pokud vám sedne šířka vložky. Endura nabízí různé šířky. A tak je dobré si kraťasy vyzkoušet a vyzkoušet si i odlišné vložky.

 

 

 

Přední část tvoří jemná tkanina kryjící hrudník a břicho.

 

 

Dámská vložka Conform EGM řady 800 s lékařským elastomerem.

 

 

Endura Pro SL jsou výborné, i když dost netradiční kraťasy. Nejvíce oceňuji nový přístup ke konstrukci vložky a snahu Endury co nejvíce přizpůsobit produkt ženám. Stojí za vyzkoušení pro ty, které mají problémy s pohodlím v sedle. 

 

Endura Pro SL stojí 3590,- korun, což odpovídá kvalitě materiálů, zpracování a inovativním technologiím.

Vyzkoušeli jsem za Vás... dámské kraťasy Endura Pro SL
Vytvořeno07.11.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies