Technologie HDO

HIGH DEFINITION OPTICS HDO Oakley


10.12.2020


High Definition Optics®​ HDO

Společnost Oakley® vyvinula technologii High Definition Optics® (HDO®). Jedná se o celek dedikovaných a patentovaných optických řešení, která poskytují nejlepší ostrost a citlivost obrazu. HDO® je nejen precizní, ale i inovativní řešení z hlediska mechanické pevnosti a nekompromisních standardů ochrany a stoprocentně účinné blokování UV záření. Oakley® HDO® je nejlepší technologie ochrany očí, která vysílá nejpřesnější, nezkreslené informace do mozku. To je rozdíl, který dělá mistra. Poskytuje jedinečnou viditelnost a ochranu. Patentovaná řešení v technologii HDO® dosahují vynikajících výsledků v testech American National Standards Institute

Úroveň ostrosti a přesnosti, která může změnit Váš pohled na svět
Myslíte si, že Váš obraz světa odpovídá realitě? Běžná skla zkreslují to, co vidíme, a to tak, že někdy ohrožují naši bezpečnost a omezují naše možnosti. Technologie HDO® společnosti Oakley® eliminuje nejčastější vady tradičních čoček:

 • Schopnost zaostření čočky – tradiční skla zvětšují obraz toho, co vidíme. Preciznost HDO® poskytuje přesnější obraz v celém zorném poli.
 • Astigmatismus – běžná skla nejsou schopná soustředit všechny světelné vlny v části oka odpovědné za vidění. Technologie HDO® eliminuje rozmazání pole způsobené nedostatečnou optikou.
 • Prismy – objekty prohlížené obyčejnými skly nejsou přesně tam, kde je vidíme. S technologií HDO® je obraz realističtější, čímž každé oko vytváří stejný obraz a náš mozek nemusí ztrácet čas jeho zpracováním.
 • Standardní brýle mohou způsobit nadměrnou únavu očí a negativně ovlivnit naše dispozice. HDO® zaručuje bezkonkurenční ostrost, citlivost a přesnost vidění.

 

Oakley High Definition Optics (HDO®)


Zkratka HDO (High Definition Optics) označuje sadu patentovaných a chráněných optických řešení. Brýle s touto technologií nabízí nejlepší ostrost a citlivost obrazu. Navíc technologie HDO blokuje UV záření a tím 100% chrání Váš zrak. Tato technologie se skvěle umísťuje v testech American National Standards Institute. U obyčejných brýlí nevidíte scénu přesně takovou, jaká ve skutečnosti je, což Vás může omezovat při mnoha činnostech. Technologie HDO však vylučuje tyto nedostatky odstraňuje, konkrétně:

 • Skla běžně zvětšují sledovanou scénu, HDO však zajišťuje přesnější mnohem přesnější obraz.
 • Pokud si prohlížíte předměty přes obyčejná skla, nevidíte je přesně v místech, kde jsou opravdu umístěny. S technologií obraz odpovídá skutečnosti a mozek tak vnímá předmět přesně tak, jak vypadají a jak jsou umístěny.
 • S běžnými brýlemi můžete pociťovat únavu očí a můžete tak ztrácet pozornost.
 • Technologie HDO zajišťuje ostrost, citlivost a přesnost vidění, díky čemuž nebudete pociťovat únavu zraku.
 • U obyčejných skel nesměřují všechny paprsky do potřebné části oka, skla s HDO však eliminují tento jev.

Jak uvidíte s brýlemi Oakley obsahující technologii HDO

Jak uvidíte s brýlemi bez technologie HDO

 

OCHRANA HDO®


OCHRANA PŘED UV ZÁŘENÍM
Poškození očí způsobené UV zářením se v průběhu času kumuluje. Záření UV je neviditelné, takže si nejsme vědomi skutečného nebezpečí.
Boj s UV paprsky vyžaduje vizionářskou technologii:

 • Skla Oakley® vyrobená ze speciálního materiálu Plutonite® blokují 100% všech paprsků UVA, UVB, UVC a modré světlo o vlnové délce až 400 nm.
 • UV záření je blokováno materiálem, z něhož je čočka vyrobena, a nikoli tenkou ochrannou vrstvou na povrchu čočky, která se může opotřebovat nebo odřít.
 • Optické technologie společnosti Oakley® poskytují správné zakřivení skel a tím lepší horní a boční ochranu očí.

OCHRANA PROTI POŠKOZENÍ

Stylový vzhled nemusí nutně znamenat horší odolnost. Sluneční brýle Oakley® splňují, a dokonce překračují standardy American National Standards Institute týkající se odolnosti proti mechanickému poškození. K testování pevnosti se používají trny z těžkých kovů, padající na čočky z výšky více než 1,5 m a také projektily o rozměru 2,5 centimetrů vystřelované na čočky rychlostí 164 km/h. V obou testech obstály čočky Oakley® bez výhrad, což zaručuje:

 • Ochranu před poškozením způsobeným těžkými předměty při nízké rychlosti.
 • Ochranu před poškozením způsobeným lehčími předměty při vysoké rychlosti.
 • Výjimečnou mechanickou pevnost čoček Oakley®, zajištěnou lehkými materiály nejvyšší kvality.
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies