RECCO Technologies

 

 

 

 

BÝT DOHLEDATELNÝ

 

V PŘÍPADĚ LAVIN A NOUZOVÝCH SITUACÍ NEBO PŘI ZTRÁTĚ VE VENKOVNÍM PROSTŘEDÍ VÁM ZÁCHRANNÉ REFLEKTORY RECCO UMOŽŇUJÍ VYHLEDÁVAT POMOCÍ ORGANIZOVANÝCH ZÁCHRANNÝCH TÝMŮ HLEDAJÍCÍCH POMOCÍ DETEKTORŮ RECCO.

 

Technologie RECCO umožňuje vyhledání profesionálních záchranářů v případě lavinové nehody nebo při ztrátě venku. Nosit vybavení vybavené reflektory RECCO umožňuje profesionálním záchranářům vyhledat vás pomocí detektorů RECCO. Tato technologie je dvoudílný systém, detektor vysílá směrový radarový signál jako paprsek zábleskového světla. Jakmile paprsek signálu zasáhne reflektor RECCO, signál se odráží zpět a nasměruje záchranáře na vaše místo.

 

 

 

 

Ruční detektory RECCO, poprvé představené v roce 1983, jsou dnes používány jako standardní nástroj pro lavinovou záchranu horskými záchranáři po celém světě a jsou používány ve více než 800 lyžařských střediscích a organizacích horských záchranářů ve 27 zemích.

 

Nedávno představený detektor vrtulníku RECCO SAR byl navržen k rychlému skenování velkých ploch po nezvěstné osobě venku.

 

Byl nasazen a působí na několika místech v Alpách, Severní Americe a Skandinávii, s cílem globálně zvýšit pokrytí a neustále přidávat do seznamu další země a oblasti.

 

 

 

 

Reflektor RECCO nabízí uživateli jednoduché řešení, díky němuž lze vždy vyhledávat. Reflektor je malý pasivní transpondér, který váží méně než čtyři gramy.

 

Je z výroby trvale připevněn k oděvu a výstroji, u nichž je nepravděpodobné, že by došlo k odtržení v případě laviny nebo jiné nehody. Jedná se o zařízení bez napájení, což znamená, že jej nikdy není třeba zapínat, nikdy neztratí sílu signálu a nepotřebuje žádné baterie, aby fungoval. Je bezúdržbový a má prakticky neomezenou životnost.

 

 

 

 

Reflektor RECCO umožňuje záchranářům vyhledat vás pomocí detektorů RECCO v případě laviny nebo při ztrátě venku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reflektory RECCO nevyžadují k napájení žádnou energii ani žádnou aktivaci.
Pro optimální výkon se doporučuje použít více reflektorů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Detektory RECCO používají záchranáři po celém světě.
Úplný seznam najdete na stránce recco.com.

 

 

 

 

 

 

 

Technologie RECCO není určena k záchraně společníků, ale je alternativou k použití transceiveru v zapadákově. Jako doplněk lavinového vysílače a přijímače je to další nástroj pro organizované záchranné týmy k elektronickému vyhledání lavinových pohřbů.

 

Technologie RECCO poskytuje profesionálním záchranářům další nástroj a poskytuje lyžařům ještě jednu šanci na včasné nalezení.

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies