Specialized uvádí novou odvětranou ENDURO helmu GAMBIT

Specialized před časem uvedl dostupnou verzi své trailové helmy Tactic a jen o pár týdnů později k ní přidává další novinku v podobě zcela nového modelu nazvaného Gambit.

 

Přichází nová trailová přilba Specialized Tactic 4

 

O co jde v tomto případě? Gambit míří na všechny milovníky trailů a endura, kteří chtějí mít lepší ochranu své hlavy. Konkrétně se tady totiž bavíme nejenom o hlubší konstrukci, která dokáže lépe chránit jezdcův zátylek, ale o plnohodnotné fullface helmě, která nabídne také ochranu brady.

 

 

 

 

Novinkou u modelu Gambit je především to, že jde o pevnou fullface přilbu, která je maximálně odvětrána tak, že je v ní bez větších komplikací možné jet i do kopce a díky velkým otvorům ve spodní části se v ní dá bez problémů dýchat i při náročnější jízdě do kopce.

 

 

 

 

Gambit nemá odnímatelnou spodní část, jako je tomu u některých modelů konkurence, ale díky promyšlené konstrukci a designu bylo dosaženo výrazné úspory hmotnosti při zachování tuhosti helmy a mimo jiné i díky tomu tak může Gambit nabídnout i sjezdovou certifikaci (ASTM DH (1952), takže můžete helmu využít i pro závody ve sjezdu.

 

 

 

 

Jelikož nejde o úplně běžnou integrálku, najdeme zde poměrně velké množství větracích otvorů a také vnitřní větrací kanály, které podporují proudění vzduchu uvnitř helmy. Jsou zde také speciální čtyřpolohové lícnice a systém SBC Integrated Fit, díky kterým bylo odstraněno nadměrné polstrování jako u tradičních integrálních přileb, což minimalizuje pocení a podporuje lepší ventilaci podél hlavy.

 

 

 

 

Nechybí pochopitelně ani MIPS integrovaný do upínacího systému helmy. Poměrně velká pozornost je zde upřena také na práci s MX brýlemi. Vnější tvar helmy je po stranách výrazně profilován právě v místě, kudy je veden pásek těchto brýlí a pevně umístěný štítek helmy je situován přesně tak akorát vysoko na to, aby se brýle vešly pod něj.

 

 

 

 

I přes výrazné odvětrání působí helma stále velice robustním dojmem a to přitom váží jen něco kolem 640 g. Specialized uvádí, že toho bylo dosaženo díky použití lehké skořepiny z uhlíkových vláken a pěti optimalizovaných kusů výplňové pěny s přesně definovanou patentovanou hustotou.

 

 

 

 

V zadní části je pak místo i na speciální ANGi senzor, který je možné do helmy doplnit. K dispozici jsou celkem tři velikosti (S, M a L), které Specialized nabízí ve třech barevných variantách, které budou v únoru rozšířeny o čtvrté barevné provedení. Cena helmy je stanovena na 9 000,- Kč.

 

 

 

 

Další info najdete na webu výrobce www.specialized.com.

Specialized uvádí novou odvětranou ENDURO helmu GAMBIT
Vytvořeno21.12.2021
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies