Specialized Roval CLX 64 System zadní 2019 700c

Karbonová silniční kola Roval CLX 64 jsou postavena pro nejrychlejší plášť na světě, S-Works Turbo!
Specialized Roval CLX 64 System zadní 2019 700c
Doporučujeme
Cena po registraci:34 131 Kč s DPH
36 700 Kč s DPH
Koupit na splátkyod 1 468 Kč měsíčně
Na dotaz
Kód30016-7002
Nevíte si rady? +420 725 386 791Radek Benda - specialista

Vytvořit zapletená kola pro maximální rychlost. Zaměřit se pouze na rychlost by byla chyba, chtěli jsme něco víc než další rychlé výplety, co umí jet rychle jenom rovně. Výsledkem jsou CLX 64 — nejrychlejší zapletená kola, která jsme kdy testovali. Nejen, že jsou nejrychlejší ve větrném tunelu, ale i v reálném světě závodů, což dokazuje sbírka zlatých medailí z UCI mistrovství světa 2016 - muži, časovka, týmová časovka.

Přidejte do receptu kotoučové brzdy a máte CLX 64 Disc, nejrychlejší zapletená kola, která jsme kdy testovali s výhodami kotoučových brzd. Disc verze má navíc zvýšenou odolnost proti nárazům a specifické vrstvení karbonu na ráfcích. Díky absenci ráfkových čelistí, umožnilo vytvořit lehčí, přitom tužší ráfek.

Jednou z prvních otázek ohledně CLX 64 je, “Proč zrovna 64 mm a ne 65 mm?” Jednoduše proto, že 64 mm se v testech ukázala rychlejší, než 65 mm. Jeden milimetr — až do takových detailů při vývoji zabíháme. Vlastní větrný tunel nám umožňuje testovat všechny možné varianty a po více jak 2 letech vývoje, 80ti různých designech ráfků a bezmála 300 hodinách studií souvislostí mezi rámem a pláštěm jsme ve větrném tunelu zjistili, že 64 mm je ta nejrychlejší varianta pro běžné ježdění. Ve skutečnosti jsou dokonce rychlejší než 80+ mm vysoké výplety, které jsme testovali jako soupeře novým CLX 64. Stejná, nebo lepší aerodynamika při o 20 mm nižším ráfku výrazně zlepšuje odolnost proti bočnímu větru a kolo se pak lépe ovládá. To znamená, že i při silném větru bojujete sami se sebou a tratí, ne s větrem.

Dalším, neméně důležitým, kladem nižších ráfků je hmotnostní úspora plynoucí z využití méně materiálu. Hodně vysokých zapletených kol je pocitově pomalých z důvodu vysoké obvodové hmotnosti dané hlubokým ráfkem. Těžší ráfek roztočit, nebo naopak zabrzdit vyžaduje více úsilí a výplety nepůsobí tak lehce, živě. CLX 64 mají ráfek lehčí o více jak 220 gramů oproti konkurenci, což jim poskytuje hbité zrychlení, účinné zpomalení a změnu směru s vynaložením menší síly.

Ráfek ale není jediným komponentem zapletených kol CLX 64, který se podílí na aerodynamice a jízdním projevu. Zapletené kolo nevnímáme jako souhrn dílů, ale jako komplexní systém, kde naše náboje Aero Flange (AF) hrají významnou roli. Navrženy kompletně ve větrném tunelu, náboje AF mají neuvěřitelně malý čelní odpor, bez vlivu na tuhost, což je dělá aerodynamicky velice efektivními.

Když mluvíme o zapleteném kole jako o komplexním systému, nelze opomenout pláště. Mysleli jsme krok napřed a CLX 64 byla vyvíjena pro použití s moderní šířkou plášťů 24C. Na ráfku s vnitřní šířkou 21 mm se plášť objemově rovná rozměru 26C, a s ráfkem tvoří hladkou rovinu. To zajišťuje nejen nižší aerodynamický odpor, ale také nízký valivý odpor a lepší přilnavost v zatáčkách. Abychom šli s dobou, jsou ráfky osazeny tubeless páskou, připravené pro obutí bezdušových plášťů.

K ráfku jsme vybrali jen ty nejlepší komponenty pro vytvoření funkčních zapletených kol. Zploštělé dráty DT Swiss Aerolite se ve větrném tunelu ukázaly jako nejrychlejší, proto jsme je ručně zapletli do našich nábojů AFD s vnitřnostmi DT 240, které se otáčí na keramických průmyslových ložiscích CeramicSpeed. Proč zrovna ručně zaplétané? Člověk, narozdíl od stroje, se schopen zachytit drobné niance, které tvoří rozdíl mezi dobře a výborně zapleteným kolem.

 

 • Typ ráfku: Karbon, plášťový, bezdušový (2bliss-ready)
 • Materiál ráfku: karbon
 • Brzdný povrch: karbon
 • Výška brzdné plochy: 12 mm
 • Výška ráfku: 64 mm
 • Šířka ráfku: 20.7 mm (vnitřní), 29.9 mm (vnější)
 • Typ výpletu: Radiální/Two-cross (2:1)
 • Počet paprsků: 21
 • Typ paprsků: DT Swiss Aerolite T-head
 • Typ niplů: DT Swiss Pro Lock hexagonal
 • Náboj zadního kola: Roval AF1, ložiska CeramicSpeed, vnitřnosti DT Swiss 240, 11 rychlostí
 • Způsob montáže: ručně postavené
 • Navíc: polstrovaný obal na kolo Roval, Roval rychloupínák, záslepky ráfku Roval a bezdušový ventilek, Brzdové destičky SwissStop Black Prince
 • Hmotnost: 850 g
BarvaČerná, Karbon
Průměr kol700c
Sezóna2019
VýrobceSpecialized
Zapletená kolaSilniční

 

SPECIALIZED

Od roku 1974 se snaží americká značka Specialized nabízet opravdu špičkové produkty. Když chtěli lidé jezdit v přírodě, vyrobili první horské kolo.

roce 2003 byla na trh uvedena technologie tlumení Brain Specialized, díky které je jízda v terénu vyladěna tak, aby splnila požadavky na výkon i těch nejnáročnějších jezdců.

Dnes je Specialized především znám hlavně díky široké nabídce kvalitních silničních a horských kol. Vyniká i v dnešním trendu elektrokol.

Nabídka kol, ale také cyklistických přileb, kvalitního oblečení a treter jednoduše potěší jak zastánce rekreační cyklistiky a cykloturistiky, tak i jezdce se závodními ambicemi.

Neustále pracuje na vývoji bezpečnostních prvků a inspiruje se tak, aby jezdci zlepšili svou jízdu a pohodlí při ní. Proto také úzce spolupracuje se sportovními lékaři. Zdokonaluje se v technologiích, při nichž zpracovává karbon FACT.

Vybavení značky Specialized používají např. jezdci stáje Saxo Bank a Astana nebo český mistr světa a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

Technické parametryParametryO výrobci
Mohlo by se ti hodit...
Blatníky
Tachometry
Pumpičky a pumpy
Košíky
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies