Vážení zákazníci, na servis kola poprosíme rezervace přes náš e-shop nebo na telefonním čísle 734 160 080 !!!

Specialized po tichu doplnil i levná Turbo Leva

Specialized po tichu doplnil i levná Turbo Leva
na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
???
Kód0197005

Letos na jaře proběhlo představení již třetí generace prémiového segmentu celoodpružených elektrokol Turbo Levo. Specialized ale tehdy ukázal jen trojici karbonových modelů, startujících na čtvrt milionu korun a se zvednutým obočím situaci komentoval, že levné modely přijdou, ale ne hned.

 

Specialized uvádí nové LEVO 3. generace

 

 A jak se zdá, ona doba je zde, protože se na stránkách Specialized objevily ony další kýžené modely, jejichž společným jmenovatelem jsou jednak dostupnější ceny a s tím spojený příchod hliníkových variant rámů.

 

 

 

Rozšíření Turbo Levo modelové řady ze tří na šest modelů s sebou přináší pár důležitých bodů. Tím nejdůležitějším je, že všechny modely dostanou identický pohon použitý i na nejdražších modelech. To však již neplatí pro nový displej MasterMind TCU na horní rámové trubce, který zůstane doménou výhradně karbonových modelů. Ty hliníkové se budou muset spokojit s předchozí generací panelu, který zobrazoval pouze úroveň nabití baterie a zvolené dopomoci. Spouštěcí tlačítko na něm však nechybí.

 

 

 

 

Všechny modely jsou také koncipovány jako mullety, to znamená s velkým 29" kolem vpředu a malým 27,5" vzadu. Stejný je rovněž eSkový sizing, který upřednostňuje volbu jízdního stylu před omezeními souvisejícími s výškou ridera. No a konečně se můžete těšit i na poměrně širokou škálu barevných alternativ, i když tam bude otázkou, jak to bude ve skutečnosti s dostupností jednotlivých variant.

 

 

 

 

V rámci trojice nových modelů pak Specialized doplnil do své nabídky dva hliníkové a jeden karbonový. Díky tomu se konečně dostal s cenou výrazně pod hranici dvou set tisíc, ale za cenu určitých kompromisů, o kterých si samozřejmě nyní řekneme více.

 

 

Turbo Levo Alloy

 

 

 

Nejvíc se pochopitelně šetřilo na nejlevnějším modelu. Dostupnější verze odpružení v podobě Rock Shox 35 vidlice a Rock Shox Deluxe Select R tlumiče doplňuje základ v podobě Sramu NX Eagle. Hliníkové Specialized ráfky jsou zde zapleteny do základních alu nábojů a také kompletní kokpit je zde pouze hliníkový. TranzX dropper sedlovka nicméně nabídne plnohodnotné zdvihy, odpovídající velikostem, a to až 200 mm.

 

Poněkud kontroverzním údajem je zde však kapacita baterie. Jde totiž o jediný model z momentální nabídky Turbo Levo, který dostal pouze pětistovkovou kapacitu akumulátoru a to je na dnešní dobu poněkud málo zejména, pokud přihlédneme k tomu, že cena základního Leva je sice méně než poloviční oproti modelu S-Works, ale stále není úplně lidová - 163 000,- Kč.

 

 

Turbo Levo Comp Alloy

 

 

 

Druhý z dvojice nových hliníků už je na tom z pohledu baterie výrazně lépe, protože disponuje kapacitou srovnatelnou s ostatními modely, to jest 700 Wh. A lepší zde dostanete také odpružení, které sem dodal americký Fox. Vpředu jde sice jen o vstupní model Fox Rhythm 36, nicméně vzadu pracuje standardní vzduchový Fox DPS tlumič řady Performance.

 

O řazení se tu stará Sram GX Eagle doplněný o Sram Code R čtyřpístkové kotoučovky a sedlo pod vámi bude snižovat lepší teleskopka Manic od firmy X-Fusion. Kola i hliníkové komponenty jsou zde stejné se základním modelem a cenovka poskočila na 190 000,- Kč.

 

 

Turbo Levo Comp

 

 

 

Nejdražší novinka v rozšířené nabídce je současně nejlevnějším karbonovým modelem, který má sloužit jako přestupní můstek mezi hliníkovými a karbonovými rámy. Tady už na rámu najdete nejnovější displej MasterMind TCU a také hmotnost biku bude o poznání nižší díky použití karbonu. Mimochodem, Specialized uvádí, že rozdíl mezi karbonovým a hliníkovým Turbo Levem by měl být něco kolem 800 g.

 

Co se týká výbavy, tak zde najdete klasiku v podobě Sram GX Eagle a také stejnou specifikaci odpružení, o které jsem psal výše u lepšího hliníkového modelu. A to samé vlastně platí i o hliníkovém kokpitu, teleskopce Manic a zapletených kolech. Za vstupní karbonový bike Turbo Levo vám pak Specialized naúčtuje rovných 220 000 Kč, což je bráno optikou cenovky S-Worksu, která činí 395 tis Kč, ještě docela láce.

 

 

Na kompletní informace o nových Turbo Levo modelech se můžete podívat na lokalizovaných stránkách výrobce www.specialized.com.

 

 

Popis
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies