Specialized po tichu doplnil i levná Turbo Leva

Letos na jaře proběhlo představení již třetí generace prémiového segmentu celoodpružených elektrokol Turbo Levo. Specialized ale tehdy ukázal jen trojici karbonových modelů, startujících na čtvrt milionu korun a se zvednutým obočím situaci komentoval, že levné modely přijdou, ale ne hned.

 

Specialized uvádí nové LEVO 3. generace

 

 A jak se zdá, ona doba je zde, protože se na stránkách Specialized objevily ony další kýžené modely, jejichž společným jmenovatelem jsou jednak dostupnější ceny a s tím spojený příchod hliníkových variant rámů.

 

 

 

Rozšíření Turbo Levo modelové řady ze tří na šest modelů s sebou přináší pár důležitých bodů. Tím nejdůležitějším je, že všechny modely dostanou identický pohon použitý i na nejdražších modelech. To však již neplatí pro nový displej MasterMind TCU na horní rámové trubce, který zůstane doménou výhradně karbonových modelů. Ty hliníkové se budou muset spokojit s předchozí generací panelu, který zobrazoval pouze úroveň nabití baterie a zvolené dopomoci. Spouštěcí tlačítko na něm však nechybí.

 

 

 

 

Všechny modely jsou také koncipovány jako mullety, to znamená s velkým 29" kolem vpředu a malým 27,5" vzadu. Stejný je rovněž eSkový sizing, který upřednostňuje volbu jízdního stylu před omezeními souvisejícími s výškou ridera. No a konečně se můžete těšit i na poměrně širokou škálu barevných alternativ, i když tam bude otázkou, jak to bude ve skutečnosti s dostupností jednotlivých variant.

 

 

 

 

V rámci trojice nových modelů pak Specialized doplnil do své nabídky dva hliníkové a jeden karbonový. Díky tomu se konečně dostal s cenou výrazně pod hranici dvou set tisíc, ale za cenu určitých kompromisů, o kterých si samozřejmě nyní řekneme více.

 

 

Turbo Levo Alloy

 

 

 

Nejvíc se pochopitelně šetřilo na nejlevnějším modelu. Dostupnější verze odpružení v podobě Rock Shox 35 vidlice a Rock Shox Deluxe Select R tlumiče doplňuje základ v podobě Sramu NX Eagle. Hliníkové Specialized ráfky jsou zde zapleteny do základních alu nábojů a také kompletní kokpit je zde pouze hliníkový. TranzX dropper sedlovka nicméně nabídne plnohodnotné zdvihy, odpovídající velikostem, a to až 200 mm.

 

Poněkud kontroverzním údajem je zde však kapacita baterie. Jde totiž o jediný model z momentální nabídky Turbo Levo, který dostal pouze pětistovkovou kapacitu akumulátoru a to je na dnešní dobu poněkud málo zejména, pokud přihlédneme k tomu, že cena základního Leva je sice méně než poloviční oproti modelu S-Works, ale stále není úplně lidová - 163 000,- Kč.

 

 

Turbo Levo Comp Alloy

 

 

 

Druhý z dvojice nových hliníků už je na tom z pohledu baterie výrazně lépe, protože disponuje kapacitou srovnatelnou s ostatními modely, to jest 700 Wh. A lepší zde dostanete také odpružení, které sem dodal americký Fox. Vpředu jde sice jen o vstupní model Fox Rhythm 36, nicméně vzadu pracuje standardní vzduchový Fox DPS tlumič řady Performance.

 

O řazení se tu stará Sram GX Eagle doplněný o Sram Code R čtyřpístkové kotoučovky a sedlo pod vámi bude snižovat lepší teleskopka Manic od firmy X-Fusion. Kola i hliníkové komponenty jsou zde stejné se základním modelem a cenovka poskočila na 190 000,- Kč.

 

 

Turbo Levo Comp

 

 

 

Nejdražší novinka v rozšířené nabídce je současně nejlevnějším karbonovým modelem, který má sloužit jako přestupní můstek mezi hliníkovými a karbonovými rámy. Tady už na rámu najdete nejnovější displej MasterMind TCU a také hmotnost biku bude o poznání nižší díky použití karbonu. Mimochodem, Specialized uvádí, že rozdíl mezi karbonovým a hliníkovým Turbo Levem by měl být něco kolem 800 g.

 

Co se týká výbavy, tak zde najdete klasiku v podobě Sram GX Eagle a také stejnou specifikaci odpružení, o které jsem psal výše u lepšího hliníkového modelu. A to samé vlastně platí i o hliníkovém kokpitu, teleskopce Manic a zapletených kolech. Za vstupní karbonový bike Turbo Levo vám pak Specialized naúčtuje rovných 220 000 Kč, což je bráno optikou cenovky S-Worksu, která činí 395 tis Kč, ještě docela láce.

 

 

Na kompletní informace o nových Turbo Levo modelech se můžete podívat na lokalizovaných stránkách výrobce www.specialized.com.

 

 

Specialized po tichu doplnil i levná Turbo Leva
Vytvořeno21.12.2021
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies