BG FIT

BG FITChceš jet rychleji? Být méně unaven, vydržet víc než ostatní a v rozhodujících momentech závodu být připraven k útoku, nebo si jen užívat pohodlnější jízdu, předcházet bolestem a zraněním. Právě pro tebe je BG FIT nastavení posedu určeno.
Metoda BG Fit je výsledkem vědecké práce Boulder Centra pro Sportovní Medicínu, která je založena na hlubokých znalostech biomechaniky, anatomie, fyziologie, ergonomie a také znalosti specifik cyklistického sportu. Díky tomu vzniknul odborný systém nastavení takového cyklistického posedu, který ti přinese lepší pocit z jízdy, větší komfort, zajistí efektivnější přenosu síly a tedy i zvýšení výkonu a také úlevu od bolestí a redukci možných zranění z přetížení.

JAK BG FIT PROBÍHÁ?

1. Interview, anamnéza
Každému procesu nastavení, pro nováčky i zkušené cyklisty, předchází interview (anamnéza) v rámci odhalení cyklistovi historie, předchozích zranění a cíle, se kterým cyklista na BG FIT přichází.
2. Fyzické vyšetření
Tato fáze BG Fit techniky nám ukáže ohebnost a rozsahy pohybů jezdce včetně vyšetření stavby chodidla, kolen, zakřivení páteře, pomůže odhalit případnou nesouměrnost v délce dolních končetin a stanoví základní stavební kámen pro nastavení optimálního posedu.
3. Nastavení z bočního pohledu
Cílem je stanovit optimální pozici jezdce z bočního pohledu, tedy výšku a předozadní pozici sedla, délku a úhel představce a nastavení správné pozice zámků na tretrách.
4. Nastavení z čelního pohledu
Analýza čelního pohledu napomáhá optimalizovat biomechaniku a kinetiku chodu pedálu tak, aby kyčel, koleno a kotník pracovaly v optimální linii a dolní končetiny měly možnost pracovat v ideální souhře všech svalových skupin.
5. Zpětná vazba
Prostor pro krátkou schůzku nebo telefonát o pocitech jezdce z nového nastavení pozice dle principů BG Fit. Důležitá zpětná vazba pro jezdce i BG Fit technika.

CO NA BG FIT POTŘEBUJI?

S sebou budete potřebovat vaše kolo (pokud možno čisté :)), cyklistické tretry, dres nebo to, v čem na kole jezdíte a dobrou náladu. Časová náročnost celého měření je 3-4 hodiny. Cena 3990,- Kč.
REZERVACE MĚŘENÍ NA EMAILU: NEVIX@NEVIX.CZ

Nevíte si rady?
+420 731 557 867
Po-Pá 9-13 a 14-17
So 9-12